Yazara e-posta gönder
Yazar hakkında

Çınarcık life hakkında…

Merhaba, saygıdeğer Çınarcık sakinleri ve Çınarcık severler;
Bilindiği üzere bilgisayar, pek tâbi ki bununla bağlantılı olarak internet teknolojileri, gün geçtikçe yeni ilerlemeler kat etmekte. İnternet teknolojisinin ilerlemesi; haberleşme, basın-yayın ve reklâm gibi hizmetlerin bu sistem üzerinden de yapılabilmesi imkânını doğurmuştur.
Burada yayınlanan bilgiler (illegal olmadığı sürece) dünyanın dört bir yanındaki internet kullanıcılarına kolaylıkla ulaşabilmektedir. Bu durum yeni bir Pazar oluşturmuş ve bu pazarda bulunmak zorunluluk haline gelmiştir. Gerek kurum ve kuruluşlar, gerek ticari işletmeler ve pek tabiî ki yerleşim yerleri, tanıtım ve bilgi paylaşımı için burada kendilerine yer edinme çabasına girmişlerdir. İnternet sistemi sayesinde, sizden asla bilgi sahibi olma ihtimali olmayan birlerine; kendinizi, firmanızı veya yaşadığınız şehri çok kolay ve çok uygun bir maliyete tanıtabilmektesiniz. Ayrıca bu ortam içerisinde sosyalleşebilmekte mümkündür. Kısaca internet bilgi paylaşım sistemine; yeni Dünya’nın, yeni yaşam alanı diyebiliriz.

Çınarcık; ülkemizin sayılı tatil merkezlerinden biri ve Marmara’nın en çok sevilen kasabasıdır. Doğası, denizi, güzellikleri ve de konuksever işletmeleri (Otellerimiz, Pansiyonlarımız, Eğlence mekanlarımız, Caferlerimiz, Restaurantlarımız vs…)ile de tatilci misafirlerimizi her yıl ağırlamakta ve hizmet vermektedir. Belediyemiz ve Kaymakamlık tarafından kasabamızı tanıtan web sitelerimiz mevcut ve halen hizmet vermektedir. Bunun yanında sivil bir web sitesi ile de kasabamız hakkında ek bilgiler vermek ve Çınarcık severler için yeni bir yaşam alanı oluşturmak fikri bu projeye başlarken bize yol gösterici unsur oldu. www.cinarciklife.com bu fikir doğrultusunda hayata geçirilmiştir.Bu hevesle başladığımız projemizde şu an internette kullanılan en yeni paylaşım sistemlerden birini kurmuş bulunuyoruz.

Yukarıda değindiğim tanıtım gayesinin dışında, sitemizde yer alacak yazarlarımız ve gelecekte site ziyaretçilerimiz de duygu ve düşüncelerini buradan paylaşabileceklerdir. Böylece, ilçemize ait sosyal platformu oluşturmuş olacağız. Kısaca amacımız zaman içerisinde sistemimizi daha da geliştirip Çınarcık severlerin internet üzerinden paylaşım ve yaşam platformunu oluşturmaktır.

Bu projeye destek olan herkese ve proje çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Saygı ve dürüstlük çerçevesinde paylaşımlar dileğiyle…Haberle ilgili fotoğraflarTERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life