Çalıca köyü Muhtarı, iş başında…

 

Çınarcık İlçesine Bağlı, Çalıca Köyünde yapılan çalışmalar ile sorunlar bir bir çözülüyor. Çalıca Köyü Muhtarı Zülküf Kaya, yapılan çalışmaların hızla devam ettiğini ve şuanda, Köy Meydanına parke taşı döşendiğini belirtti. Muhtar Kaya, “ Köy meydanın ardından, ara sokaklarımızda da çalışmalar başlayacak. Köyümüze KÖYDES projeleri ile bu zamana kadar su deposu, altyapı, su, yol, Yazın düğünlerimizi yaptığımız alanın parke taşı ile döşenmesi ve Fitnes Spor aletleri gibi birçok proje yapıldı. Köyümüzün geniş arazilerinin bir ucu Koru, diğeri ucu Çınarcık merkez olduğunu için sorunlarımız çok. Bundan dolayı çalışmalarımız zaman içinde sorun kalmayıncaya kadar devam edecek.

Özel İdare ve Kaymakamlığımızın büyük gayretleri ile şuanda, Meydan düzenlemesi yapıldı. Belirli yerlere kadar parke taşı ile döşendi. Diğer yandan ara sokakları asfaltlayıp veya parke taşı döşeyerek çamurdan kurtaracağız. Köyümüzün altyapısı tamamlandığında, bir eksik atık su olayı kalmış olacak. Bunun içinde Özel idarenin büyük desteği var. Koru beldesi üzerinden, Yalova ilimizdeki atık su tesislerine aktarılma projesi uygulanacak. Gençlerimizin ve bayanlarımızın spor alanındaki fitness aletlerinden yararlanmaları için de eski okul bahçesine koyduk. Birçok projenin tamamlandığı köyümüz, Yalova genelinde doğalgaz kullanan ilk köy oldu.

Köyümüzde yapımı başlayan top sahası için son aşama olan Sentetik çimin yapılması gerekiyor. Takımımız 2.Amatör ligde köyümüzü temsil edecek. Biran önce çalışmanın bitirilmesi için yetkililerden destek bekliyoruz.
Köyümüzde yapılan çalışmalardan dolayı, İl genel Meclis Üyelerimiz Murat Kaya ve Mustafa Nurten’e, Özel İdare’ye, Çınarcık Kaymakamımız Şenol Levent Elmacıoğlu’na ve yetkililere teşekkür ediyorum” dedi.

Haber ve Fotoğraf: Harun ÖZTÜRK


Haber Yorumları

Yorum Yaz

kerem çamlıbel

yaptıgınız çalışmalardan dolayı tebrik ederim.saygılarımı sunarım  

Ahmet Yılmaz

Yaptıgınız çalışmaları başarılı buluyorum ve mezarlıklarımıza bölūm bölūm mezarların sulana bilmesi için çeşmelerin yapılmasını rica ediyorum Teşekkür ederim. Saygılarımla Ahmet Yılmaz (Şevket).  


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life