Koruköy Belediye Başkanı Kamil Yaman,

 

19 Mayısı milletçe büyük gurur ve coşkuyla kutluyoruz.
Koruköy Belediye Başkanı Kamil Yaman, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı. Başkan Yaman mesajında duygu ve düşüncelerini şu şekilde belirtti.

Saygıdeğer Hemşerilerim;

19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 89. yılını milletçe büyük bir gurur ve coşkuyla kutlamanın mutluluğu içindeyiz.
19 Mayıs 1919, Türk Milletinin yeniden doğuşunun başlangıcı olan gündür. Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, bağımsızlığa, aydınlığa, geleceğe olan inancın adıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün 19 Mayıs’ta Samsun`a çıkmasıyla attığı güçlü ve dev adım, Türkiye Cumhuriyeti`ne giden uzun ve zorlu bir sürecin başlangıcı olmuştur. 19 Mayıs’ta başlayan bu zorlu ve kutsal süreç, Ulusal Kurtuluş Savası’nın kazanılmasıyla bitmemiş, Milletimizi çağdaş dünya ile bütünleştiren Cumhuriyet rejiminin kurulmasıyla da sürdürülmüştür.

Atatürk, bu günün anlam ve öneminin gençlikçe kavranması için bir yandan bu günü onlara armağan etmiş, diğer yandan da ülkemizin geleceğini her zaman güvendiği ve inandığı Türk gençliğine emanet etmiştir. Çünkü gençlik, bir milletin gücü, geleceği ve yarınlarıdır. Büyük Atatürk`ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet`i gençlere emanet etmesi, onlara olan inancının, sevgisinin, güveninin anlamlı bir göstergesidir. Gençlerimizin bu güvene layık olacağına olan inancım tamdır.
Bu duygu ve düşüncelerle; bu günü Türk Gençliğine armağan eden Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü, onun silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk`ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını en iyi dileklerimle kutluyorum.

Haber ve Fotoğraf: Harun Öztürk


Haber Yorumları

Yorum Yaz

naci ünal

sayın başkan koruköy ilköğretim okulunuu karşısındaki baz istasyonunu lütfen derhal kaldırınız.  

serdar

sayın baskan baz istasyonunu lutfen kaldırınız okula giden cocuklara yazık.bir de beledıyenızde bır A.T.M makınası(bankamatık)ALINIZ  

Orhan Şülekoğlu

Başkanım ben harbiş mevkiinde oturuyorum, burdaki foseptik suları sağlığımızı tehdit ediyor, bu sular termel sakinlerinden bize geliyor, durum tam anlamıyla REZALET siz onlara su veriyorsunuz ollar suyu kirletip bize gönderiyorlar, benim acızhane size bir teklifim var, bu verdiğiniz suları kesin, bir çözüm bulsunlar onların atık sularına Koru halkının kanlanasıma son verin. Saygılar  


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life