SOYER AÇIKLADI: 5 YILDA YAPAMADILAR, 50 YIL GEÇSE YİNE YAPAMAZLAR.

 

SOYER AÇIKLADI: 5 YILDA YAPAMADILAR, 50 YIL GEÇSE YİNE YAPAMAZLAR.

AK Parti Çınarcık Belediye Başkan Adayı Numan SOYER, Çınarcık’taki seçim süreci hakkında değerlendirmelerde bulunup, birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı. Mevcut Çınarcık Belediye Başkanı ve CHP Çınarcık Belediye Başkan Adayı Avni Kurt’un projelerini gerçekleştirmediği iddiasında bulunan ve eleştiren Soyer, “ Onlarda Çınarcık’a hizmet etmek gibi bir dert yok. Onlarda koltuk sevdası var ama Çınarcık’ın boşa harcanacak bir 5 yılı daha yok” dedi.

%85 DEĞİL, %0, KOSKOCA BİR SIFIR.
2014 yılında Çınarcık Belediye Başkanı seçilen Avni Kurt’un 5 yıllık dönemini değerlendiren Numan SOYER şunları söyledi: Avni KURT bundan 5 yıl önceki seçim döneminde birbirinden iddialı projeler ortaya koydu. Her projesi için üniversitelerle görüştüğünü, tüm planlamaların yapıldığını ifade etti. Seçimden hemen sonra çalışmaların başlayacağına dair koca koca sözler verdi.
Sonrasında hepimiz verdiği sözleri tutmasını bekledik. Ancak bırakın verdiği sözleri tutmayı, adını bile anmadı. Bu vaatler hiç verilmemiş gibi 5 yıl boyunca konusu dahi etmedi. Kimse boşa verilen vaatlerin hesabını sormaz sanıyor. İşte Çınarcıklı vatandaşlarıma verilen vaatleri bir bir soruyorum; kültür sarayı ve düğün salonu yapacaktın. Söz verdin. Nerede kültür sarayı? Peki kapalı pazar yeri projesi ne durumda? Yeni itfaiye hizmet binası yapacaktınız. Neden yapmadınız? Üçreisler mevki marina projesine ne oldu? Her şeyi hazır demiştiniz. Yoksa Hayal mi kurdunuz sadece? Hasanbaba mesire yeri ve kent park projesine ne oldu? Adını bile anamıyorsunuz. Jeotermal enerji ile sıcak su kaynaklarına ulaşacaktınız, Çınarcık’a turist yağacaktı. Ne oldu siz başkan olunca sıcak su kaynağı mı kurudu? Rüzgâr panelleri kuracaktınız. Onu niye yapmadınız? Yoksa Çınarcık’ta rüzgâr mı kesildi? Hasanbaba’dan Cumhuriyet meydanına teleferikle inecektik. Tarih belli mi ne zaman iniyoruz? Kent müzemiz olacaktı. Nerede kent müzesi? Güllük Otantik ve Organik Köy projesi vardı. Güllükte ne değişti de bu proje hayata geçmedi? Seçimden sonra bir kez olsun Güllük’e gittiniz mi acaba? Belediye terminali kurulacaktı. Nerede bu terminal? Adresi verseler de bizde gidip görsek. Birde Cumhuriyet Meydanında internet bağlantısı vardı ki. O da her halde kota engeline takıldı, internet çekmiyor. Vs…
Bu vaatlerin hiçbiri gerçekleşmedi. Ama dönüp söylemlere bakarsanız, sanki bunlar varmış gibi, projelerimin %85’ini gerçekleştirdim diyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Ya biz Çınarcık’ta yaşamıyoruz ya da birileri yine doğruyu söylemiyor. Biri çıksın açıklasın şu %85 hangileriymiş? 85’i geçtim. Açıklayabilirlerse 50’ye razıyım. Ben size sonucu söyleyeyim mi %0, koskoca bir sıfır. Çünkü hiçbir şey yapmadılar. Çivi çakmadılar çivi. Sadece konuştular, mazeret üretmeye çalıştılar. Lüks araçlarının filmli camlarının arkasına saklanıp, haybeden salladıkları vaatleri unutulur sandılar.
Gelin görün ki koskoca 5 yılımızı boş vaatler ile boşa harcayan sayın başkan, bu dönem geçen dönemki vaatlerinin bazılarını yeniden vaat ediyor. Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diyor. Geçen dönem yapamadım, yine yapamayacağım demek istiyor sanırım. Ama artık Çınarcık’lı kardeşlerim gerçekleri gördü. Herkes her şeyin farkında. 5 yılda yapamadılar, 50 yıl geçsin yine yapamazlar. Çünkü onlarda Çınarcık’a hizmet etmek gibi bir dert yok. Koltuk sevdası var koltuk. Ama Çınarcık’ın boşa harcanacak bir 5 yılı daha yok.

ÇINARCIK’IN İMAJINI YERLE BİR ETTİLER
Avni KURT dönemini değerlendiren Numan SOYER açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: En iddialı projeleri dolgu projesiydi. Aynen söyledikleri gibi en iddalı hayalleri gerçekleşti. Dolgu projesi sayesinde ülke çapında şöhret olduk. Bizi Ulusal haber kanallarına çıkardılar, gazeteler boy boy Çınarcık’tan bahsetti. Çınarcık’ta denize çöp dökülüyor, sahil bataklığa döndü diye imajımız yerle bir edildi. Sonrasında birbirini döven firmalar mı ararsın, nerde milyonluk tazminatlar tartışmaları mı dersin her gün yüzümüz kızardı. Peki sonuç ne oldu? Hiçbir şey. Çınarcık sahilleri dökülen çöplerle, bataklığa dönen sahiliyle kaldı. Yıllardır emek verilerek oluşturulan tatil cenneti, Marmara’nın İncisi Çınarcık imajı, Avni Kurt döneminde yerle bir edildi. Çınarcık sahili çöplerle, moloz artıklarıyla, bataklıkla anılır oldu.

ÇINARCIK’LA ALAY ETTİRDİLER
2014 yılında Çınarcık Belediye Başkanı olan Avni KURT’la birlikte Çınarcık’ın alay edilir hale geldiğine değinen Numan SOYER şunları söyledi: Çınarcık bir dönem denize küsen banklarla anılır oldu. Avni KURT sahildeki banklar denize dönükken, yola doğru çevirmişti. Bu tabi tatilciler tarafından tepki aldı. İnsanlar denizi, İstanbul’u, güneşin batışını izlemek varken yolu neden izlesin? Sonra tatilci bir vatandaşımız sosyal medyada paylaşım yapmış: “Çınarcık’ta Denize Küsen Banklar” diye. Devamında yüz binlerce paylaşım oldu. Yine gazetelere, televizyonlara haber olduk. Herkes dalga geçti Çınarcık’la. Çınarcık bunu hak etmiyor.
Hangi birini anlatalım. Her biri birbirinden beter, memleketimize vurulan kara maalesef. Mesela Avni Kurt döneminde Çınarcık’la alay edilen yeni bir gündemimiz daha oldu. Çınarcık’ta 3 adet tuvalet yapacağım vaadi yine yüz binlerce paylaşım aldı. Gazeteler, televizyonlar yine bizden bahsetti. Sanırım tuvalet vaadi ile seçim kazanacağını düşünüyor sayın Avni Kurt. Hani bunu bir marifet gibi vaat etmese tabiki tuvaletler de ilçemizin bir ihtiyacıdır. Geçen dönem rüzgâr panellerinden bahsediyordu. Sonra adını bile anmadı. Bu dönem biraz orantılı gideyim derken bu kez konuyu tuvalete indirgedi. Vaat yanlışa sardı. Sonuç olarak bunlar gerçekten üzücü. Biz Çınarcık’ımızın imajını güçlendirip, değer katmanın, marka oluşturmanın hevesi ile yola çıktık bunun peşindeyiz, Avni KURT ise Çınarcık’la alay ettirmenin yollarını arıyor anlaşılan.

Çınarcıklı vatandaşlarımızın teveccühü ile 1 Nisan da Çınarcık bu ezadan kurtulacak ve önümüzdeki 5 yıl hak ettiği gibi yönetilecek.

Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life