AVON "KAMUOYUNU AYDINLATMAK İSTİYORUZ"

 

Çınarcıkta Derya Göğebakan adlı şahıs Avon ismini kullanarak Çınarcıklı kadınları mağdur etti. Ürün satıp kendilerine ek gelir elde eden avon üyesi kadınlar kandırıldı. Çınarcık Çınaraltı`nda toplanan mağdurların basın açıklaması ardından avon yetkilileri kamuoyunu aydınlatmak üzere olayın detaylarını paylaştı.

Avon olarak 132 yıldır dünyada, 25 yıldır Türkiye’de kadınların ekonomik özgürlük ve eşit sosyal haklara kavuşmaları için dünya çapında mücadelemizi sürdürüyoruz. “Kadınların Kadınlar İçin Çalıştığı Şirket” sloganıyla tüm dünyada 6 milyondan fazla kadını bir yandan güzelleştirirken, diğer yandan ek kazanç fırsatlarıyla güçlendiriyoruz. Kadınları güçlendirmek kadar topluma karşı sorumlu, yasalara ve etik kurallara uygun faaliyetler yürütmek de tüm dünyada değişmez önceliğimizdir.

Bu nedenle son dönemde basına yansıyan “Avon Mağdurları” haberlerini üzüntüyle karşılıyor ve bu konuda kamuoyunu aydınlatmak istiyoruz;

Bir süre önce, şirketimiz Bağımsız Satış Liderlerinden Derya Göğebakan’ın, şirketimizin ismini kullanarak çok sayıda kişiyi haberleri olmaksızın borçlandırdığına ilişkin duyumlar aldık. Olayı derinlemesine araştırdığımızda, bu kişinin bizim şirketimizin de aralarında olduğu çeşitli firmaların ismini kullanarak bir çok kişiyi mağdur edecek bazı dolandırıcılık faaliyetleri yürütmüş olabileceğini tespit ettik. Sözü geçen kişi, Avon’un veya çalışanlarının hiçbir bilgisi olmadan, çevresindeki çok sayıda kişiyi çeşitli kazanç vaadleriyle kandırmış, onlara Avon ve farklı markaların ürünlerinde yüksek indirim veya birikimlerinin işletilerek yüksek kazanç elde edilmesi gibi vaatler sunmuştur. Ne yazık ki, mağdurlar da konuyla ilgili yeterli araştırmayı yapmadan, kişiye güvenerek borçlandırılmıştır.

Olay bize intikal eder etmez, adı geçen kişinin şirketimizle olan Bağımsız Temsilcilik Sözleşmesini feshettik ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk.

Bu faaliyetler neticesinde şirketimiz de tahsil edemediği alacaklar sebebiyle büyük mağduriyet yaşamaktadır. Ancak, her ne kadar Avon üzerinden yapılan tüm satın almalar yasalara uygun gerçekleşmiş olsa da, olayda mağdur konumunda bulunan Avon Temsilcilerinin haklarını resmi mercilerde aramaları ve mağduriyetlerini hafifletmeleri için farklı seçeneklerde destek sağlamak için gerekli adımları attığımızı belirtmek isteriz.

Kadınları güçlendirme misyonuyla uzun yıllardır çalışmalarını sürdüren şirketimizin adının, bu tür bir olaya karıştırılması ve kişilerin iyi niyetlerinin suistimal edilmesi kabul edilemez. Avon olarak, yasal haklarımızı gerekli tüm mercilerde arayacağımızı ve bizlere güvenen, hem kendisi hem de çevresindeki kadınların hayatına güzellik katan Avon Temsilcilerinin yanında olacağımızı kamuoyuna duyururuz.


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life