BELEDİYE NİSAN AYI MECLİSİ TOPLANDI

 

Çınarcık `a ait kararların alındığı Nisan ayı olağan meclis toplantısı gerçekleşti. Meclis Toplantısında 2017 yılı İdare Faaliyet Raporu , Encümen Üye Seçimi , İhtisas Komisyonlarına Üye Seçimi , Çınarcık Sürek Avcılar Derneğinin Kiralama Talebi ile Kooperatif Kurulumu ve Yer Tahsisi Talepleri görüşüldü.

2017 yılı İdare Faaliyet Raporu hakkında bilgi vermek için Ömür Ertürk divan `a geçti ve encümenleri bilgilendirdi.

Başkan Kurt `un sonuçları açıklaması ile gerçekleştirilen İhtisas komisyonlarına üye seçimi yapıldı. 5 Komisyon için yapılan oylamada Plan ve Bütçe Komisyonu`na Ömür Ertürk ( 8 Oy ) Ali Kırıcı ( 10 Oy ) Serap Tanrıkulu ( 8 Oy ) alarak seçildi. Kesin Hespa Komisyonu`na Tahsin Yener ( 9 Oy ) Serap Tanrıkulu ( 8 Oy ) Ali Kırıcı ( 10 Oy ) alarak seçildi. İmar Komisyonu`na Coşkun Parlak ( 8 Oy ) Yüksel Ada ( 8 Oy ) Serap Tanrıkulu ( 8 Oy ) alarak seçildi. Tarife Komisyonu`na Harun Karademir ( 7 Oy ) Hakkı Çelik ( 10 Oy ) Serap Tanrıkulu ( 8 Oy ) alarak seçildi. Trafik Komisyonu`na Ali Kırıcı ( 9 Oy ) Hakkı Çelik ( 9 Oy ) Serap Tanrıkulu ( 8 Oy ) alarak seçildi.

Çınarcık Yasemin Koç Halk Kütüphanesi`nin Üst katında yer alan Sürekli Avcılar Derneği`nin ay sonunda bitecek kira sözleşmesi için Kira Sözleşmesini 10 yıl daha uzatma talep eden derneğin isteği oylama ile kabul edildi.

Çınarcıklı kadınların ev ekonomilerine katkıda bulunmaları açısından önemli olduğu belirtilen proje için Çınarcık Hanımelleri Kooperatifi kurulması gerektiği meclis gündemindeydi. Çınarcıklı kadınların organik besin üretimleri, el işleri ve daha bir çok şeyi satışa sunabileceği bir proje olarak açıklanan proje yapılan oylama sonucu kabul edildi. Çınarcık Belediyesi`nin de yönetiminde yetkili olacağı bu kooperatif için yer olarak Vali Akı Caddessi, Atapark Mevki `nde satış için ilk dükkanın 10 yıllık kiralanacağı açıklandı.

04.04.2018 Haber ve Fotoğraf: Berkay Erdinç
Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life