YENİ REKTÖR SUAT CEBECİ OLDU

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından Suat Cebeci’yi atadı. Yalova Üniversitesi Rektörlüğü`ne Prof. Dr. Suat Cebeci`nin atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete`de yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13’üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Suat Cebeci’yi atadığı bildirildi.

Suat Cebeci Kimdir ?

1952 Bayburt doğumlu, İst. Yüksek İslam Enstitüsünü bitirdi, Ankara Üniversitesinde Din Eğitimi dalında yüksek lisans ve doktora yaptı, öğretmenlik ve Milli Eğitim Bakanlığı Merkez teşkilatında çeşitli şube müdürlükleri yaptı, Harran Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesinde öğretim üyeliği, Dekan yardımcılığı, Bölüm Başkanlığı, Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü İlahiyat Fakültesi Dekanlığı, Üniversite Yönetim Kurulu Üyeliği, Üniversite Senatosu üyeliği görevlerinde bulundu, İngiltere, Almanya, İsviçre, Danimarka, Tunus, Nijerya, Azerbaycan, Kırgızistan ülkelerinde alanıyla ilgili araştırma ve incelemelerde bulundu, bilimsel toplantılara katıldı. Uluslar arası Endüstriye Dayalı Eğitim (EDE) Projesinde ve Sakarya`nın Rekabet Gücünün Geliştirilmesi Projesinde görev aldı. Halen Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve Felsefe ve Din Bilimleri Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

28.03.2018 Haber: Berkay Erdinç


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life