ÇINARCIKTA TOPRAK KAYMASI

 

Çınarcık ilçesinde toprak kayması nedeniyle evler boşaltılıyor. 50 bin metrekarelik alanda etkili olan toprak kaymasına ilişkin çalışmalar sürüyor. Toprak kaymasının etkili olduğu bölgede inceleme yapan Belediye Başkanı Avni Kurt, ilgili kurumların istişareli olarak bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, 50 bin metrekare alanda etkili olan toprak kayması ile ilgili raporların hazırlandığını söyledi.

Çınarcık`ta 2 hafta önce meydana gelen toprak kayması nedeniyle bölgede yeni inşa edilen 73 daireli 4 apartmanın henüz oturanı bulunmayan birinde hasar oluştu. Ortaya çıkan riski göz önünde bulunduran Çınarcık Belediyesi, bu binalardan oturulmaya başlanmış bir binada ikamet eden 10 aileye evlerini tahliye etmeleri için tebligat gönderdi. Risk taşıyan 73 daireli 4 apartmanın birinde oturan 10 aileye AFAD tarafından kira yardımı yapılacak.

Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, " Bölgede 4 bina var. Bir blok için iskan alınmış. Binada oturan vatandaşlarımızın acilen boşaltmasını istedik. 10 aile oturuyor. Toplamda 73 dairelik 4 bina var. Binada bir şey olmamasına rağmen can güvenliği açısından önlem almamız gerekiyordu. Projelendirilmesi, etüt çalışması, sondaj çalışması, raporlama devam ediyor. İnşallah en yakın sürede tekrardan çalışmalara başlanılacak. Vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilecek." diye konuştu.
Başkan Kurt, "Bölgedeki heyelanın su kaynaklı olduğunu düşündüklerini ifade ederek Jeoloji uzmanları incelemelerini sürdürüyor. Hareketin devam ettiği gözlendi. Hareketliliğin durmasını bekliyoruz. Ona göre çalışmalarımıza devam ediyoruz." dedi.

Toprak kayması nedeniyle çökmeler oluşan NATO, Çınarcık-Armutlu karayolu ulaşıma kapandı.

27.03.2018 Haber ve Fotoğraf: Berkay Erdinç


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life