ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE ZAFERİNİ UNUTMADI

 

Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü ve şehitlerimizi anma programı ; Çınarcık’ta düzenlenen törenle kutlandı.

Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı ; günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti. Öğrenciler törene gelenlere Çanakkale Ruhu hikayelerle anlattı ve koro eşliğinde türkülerle hikayelerin sesi oldular. Çanakkale Türküsü ; öğrencilerin , öğretmenlerin ve izleyicilerin eşliğinde söylenerek ; tören son buldu.

Törene Çınarcık Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Çınarcık Belediye Başkan Avni Kurt , İlçe Jandarma Komutanı Enis Kurt, İlçe Emniyet Müdürü Ragıp Tunç , ilçedeki kamu kuruluşlarının mülki ve idari amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

18 Mart Çanakkale Zaferinin Yıldönümü ve Şehitlerimizi Anma günü etkinlikleri kapsamında Çınarcık Anadolu Lisesi ile Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırladığı program 19 Mart Pazartesi günü saat 10:00’da Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda düzenlenen törende günün anlamını belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu ve hikayelerle o günü öğrenciler anlattı.

19.03.2018 Haber ve Fotoğraf: Berkay Erdinç


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life