CHP Çınarcık Belediye Başkan Adayı, Ahmet Yaşar Birinci

 

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, düzenlediği basın toplantısında Çınarcık Belediye Başkan Adayının Ahmet Yaşar Birinci olduğunu açıkladı.

Ahmet Yaşar Birinci, CHP İl Başkanı Özcan Özel, Yalova Belediye Başkan adayı Ertan Şener ve Partililerin katıldığı törende, Çınarcık belediye başkan Adayı Ahmet Yaşar Birinci’ye, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce parti rozeti taktı.

İnce, törende yaptığı konuşmada “ Adayımız 12 Eylül öncesinde CHP üyesiydi. 12 Eylül darbesi solu paramparça ederek birçok arkadaşımız değişik partilerde çalışmalara başladı. Bunlardan biri de ANAP’tan 1999 Yılında Çınarcık Belediye Başkanı seçilen Ahmet Yaşar Birinci’dir “ dedi.
Çınarcık ilçesinde CHP’nin üç aday adayının bulunduğunu, CHP ilçe örgütünün ve Çınarcık halkının katılımıyla yapılan anket ve değerlendirmelerde en yüksek oyu Ahmet Yaşar Birinci’nin aldığını söyleyen İnce” Ahmet Yaşar Birinci benim tercih ettiğim aday değildi. Ancak açıkça söylüyorum ki, Çınarcık halkı ve İlçe örgütüm Ahmet Yaşar Birinci’yi Çınarcık’ta Belediye Başkan adayı olarak görmek istiyor. Bugünden itibaren çınarcık halkıyla, örgütümle birlikte partimin kölesi olup, Çınarcık’ta sıkmadığımız el, dolaşmadığımız sokak kalmayacak. Parti içi çekişmeleri bir kenara bırakıp CHP’nin Belediye Başkan adayı Birinci’nin seçilmesi için el birliği ile mücadele edeceğiz. Birinci’yi desteklemeyen, CHP’ye oy vermeyen CHP’li de olamaz” dedi.
Yalova ve bölgesinde CHP’nin iddialı parti olduğunu sözlerine ekleyen İnce “ Körfezi Sayın Birinci gibi adaylar sayesinde CHP’li belediyelerle dizeceğiz” dedi.

1999 Yılında Anap’tan Belediye başkanı seçilen, ancak 17 Ağustos depremi sonrasında hakkında açılan davalar nedeniyle soruşturma devam ettiği için 2004 seçimlerinde aday olamayan Birinci, CHP’nin aday tanıtım toplantısına Savcılıktan alınan temiz kağıdı ile katıldı.

Hakkında açılan davaların sonuçlandığını, bu davalar nedeniyle cezaevine girdiği iddiaların ise gerçek dışı olduğunu söyleyen Birinci “ Hakkımda açılan davalar sonuçlandı ve aklandım. Buraya da savcılıktan aldığım temiz kağıdı ile geldim. Çınarcık’ta
Düzenlenen basın toplantısının ardından CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Yalova belediye başkan Adayı Ertan Şener, Çınarcık Belediye Başkan adayı Ahmet Yaşar Birinci, CHP il Başkanı Özcan özel ve kalabalık bir partili Yalova caddelerinde yürüyüş yaparak esnaf ve vatandaşları selamladı.


Haber Yorumları

Yorum Yaz

delikanlı

sanada yakışıyor HÜSEYİN GÜNAY.TEMİZ SİYASET TEMİZ TOPLUM TEMİZ BELEDİYECİLİK.......OYLAR SAADETE.........  

balkaya balkaya

saygılar ahmet ysar birincı  

esra şimşek

oylar murat erdoğana sonuna kadar destekçisiyiz  

çınarcıklı

SAYIN AHMET BİRİNCİ VE SAYIN MURAT ERDOĞANI DENEDİK OY DA ATTIK KENDİLERİNE..KEŞKE DAHA GÜZEL BİR ÇINARCIĞIMIZ OLSAYDI,AMA OLMADI BUİŞTE.BİRİNCİ HİZMET ETTİ AMA YETERSİZ KALDI,NE YAPTI EKMEK VERDİ EVET.AMA BİZE NE LAZIM DAHA GÜZEL BİR ÇINARCIK.MURAT ERDOĞAN DA KENDİNE GÖRE HİZMETİ OLDU..O DA YANDAŞLARINI KALKINDIRDI.BAŞKA ADAY HÜSEYİN GÜNAY VARMIŞ..BU SEFER ONU DENİCEM..NASIL BİR İNSAN OLDUĞUNU ZATEN BİLİYORUZ BUNU KİMSE İNKAR EDEMEZ.SÜPER BİRİNSAN OLDUĞU GİBİ HİZMET ANLAYIŞIDA FARKLI OLACAKTIR BENCE..ÇÜNKÜ NE YER NE YEDİRİR......OYLAR SANA AİLECE HÜSEYİN GÜNAY  

önder krdnz

ortamı germeye gerek yok beyler çınarcığa yakışan başkan Ahmet Yaşar BİRİNCİDİR.halkımız kararını verdi oy verende saolsun vermeyende ahmet amca oy için koltuk için deyil çınarcık için siyaset yapıyo yllardır lütfen sağ duyulu olalım sayın seçmenler..  

özkan

ya MURAT ERDOĞAN gibi eğitimli gercekten çınarcıkın çıkarları için çalışan biri varken,başka aday tanımıyoruz.şanslarıda yok zaten.  

Cenk Tuğcu

SAYIN AHMET BİRİNCİ VE SAYIN MURAT ERDOĞANI DENEDİK OY DA ATTIK KENDİLERİNE... KEŞKE DAHA GÜZEL BİR ÇINARCIĞIMIZ OLSAYDI,AMA OLMADI BUİŞTE.BİRİNCİ YANDAŞLARINA VE ÇEVRESİNDEKİLER HAYIR KELİMESİ KULLANMADIĞINDAN ÇINARCIK BU HALE GELDİ.HİZMETİ ONUN YANDAŞLARINA OLDU. KENDİSİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN DENENDİ DAHA NE OYU ATACAĞIZ... ÇINARCIK'I REZİL ETTİ. AMA BİZE NE LAZIM DAHA GÜZEL BİR ÇINARCIK. MURAT ERDOĞAN DA KENDİNE GÖRE HİZMETİ OLDU..O DA YANDAŞLARINI KALKINDIRDI... NASIL BİR İNSAN OLDUĞUNU ZATEN BİLİYORUZ. AMA AKP'Yİ ARTIK İSTEMİYORUZ... BİZE FARKLI BİZE İŞ VE İSDİHDAM SAHASI AÇACAK, ÖNÜMÜZE YENİ PROJELER KOYACAK BİR BAŞKAN LAZIM... BENCE BİZİM YENİ BİR SİMAYA VE İCRAAT YAPACAK BİRİSİNE İHTİYACIMIZ VAR... EY ÇINARCIKLI UYAN UYANDA BALIĞA GİDELİM... BIRAKIN DENENMİŞLERİ...  

mehmet

1kez daha çınarcıgı harabeye cevirmek isteyenlere oyumuz yok,oylar hizmet verenlere,bu böyle biline  


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life