ÇAMLIK MAHALLESİNE DE, DOĞALGAZ GELİYOR…

 

Çınarcık’ta uzun zamandır beklenen Çamlık Mahallesi doğalgaz çalışmaları başladı. Çamlık Mahallesi sakinleri bu çalışmayı uzun zamandır beklediklerini ve nihayet çalışmaların başladığını bu sebeple duydukları sevinci dile getirdiler.
Konu ile ilgili açıklama yapan Çınarcık Belediye Başkanı Murat ERDOĞAN; ’İlçemizin girişi olan Çamlık mevkiinde doğalgaz çalışmaları nihayet başlamıştır. Çamlık Mahallesinde Dolu Sokak’tan başlayarak, Koruköy sınırımız olan Kar Sokak’a kadar tüm sokaklarda kanalizasyon ve yağmur suyu şebeke çalışmaları tamamlanmış olup, doğalgaz çalışmaları devam etmektedir.

Doğalgaz çalışmaları yaklaşık olarak 3 ay gibi bir sürede tamamlanacak ve 8 Km uzunluğunda boru hattı döşenerek çalışmalarımız tamamlanacak.
Doğalgaz çalışmalarının bitimiyle birlikte Çamlık Metin Aslan Caddesinde yol, kavşak ve tretuvar çalışmaları gerçekleştirilecek. Bununla birlikte İlçemizin girişi olan Çamlık Mahallesi Çınarcık’a yakışır bir girişe sahip olacak. Buradan bunun müjdesini de veriyorum. Sadece cadde düzenlemesi değil Çamlık’ta bulunan tüm ara sokakların parke taş kaplama çalışmaları
da çalışmaların akabinde yapılacak ve Çamlık halkının daha fazla mağdur olmamaları için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Çamlık halkının bu çalışmalar sebebiyle mağduriyetini anlıyor ve onlardan özür diliyorum. Ama umuyorum ki en kısa zamanda doğalgaz çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Çamlık istediğimiz güzelliğe kavuşacaktır. Çamlık’ta şu an emlak kayıtlarına göre yaklaşık 10.000 hane bulunmaktadır. Ama maalesef kış aylarında Çamlık’ta nüfus 1.500 kadardır. Umuyorum ki doğalgaz bağlandıktan sonra boş olan diğer evler de dolacak ve nüfusumuz fazlalaşacaktır. Çamlık Mahallesi doğalgazının şimdiden hayırlı olmasını diliyorum ’dedi.

Haber ve Fotoğraf : Ahmet ÇOLAKOĞLU


Haber Yorumları

Yorum Yaz

serhan teoman

merhabalar..ben tam olarak çınarcıka gırıstekı nufus ve rakımın yazdgı tabelanın ordakı balsuzen sıtesınde oturuorum..bu dogalzgaz sıstemı bızım sıteyede gelıcekmı yardımcı olan arkadaslara sımdıden tesekurler  

sedat özer

bende tam balsüzenin çaprazında oturuyorum arkadaşım serhan,, bizzat aradım sordum çamlıkla ilgili okadar sorun yaşanmasına rağmen,Başkanımız yoktan var etti vallahide billahide.helal olsun.artık kışında gelip sıcak sıcak otururuz. saolun başkanım.  


Diğer Haberler

TERMAL YALOVA TERMAL TERMAL YALOVA
Çınarcık canlı yayın

Çınarcık life